By | January 9, 2022

[ad_1]

לא משנה לאן הנסיעה שלך לוקחת אותך, חשוב להיות ערניים בכל הנוגע לבטיחותך האישית. זה יכול להיות ביקור חברים מחוץ לעיר, נסיעה לחוף הים או טיסה לארץ זרה.

אחד הזמנים הפופולריים ביותר לטיול הוא סביב החגים שבהם אנשים רבים נוסעים לבקר משפחה וחברים. הכבישים עמוסים במכוניות, ושדות התעופה עמוסים בנוסעים. תן לעצמך מספיק זמן להגיע ליעד שלך ונסו להתאזר בסבלנות עם נהגים אחרים וחברת התעופה. כולם רוצים שיהיה לו יום בטוח, אבל החגים יכולים להיות זמן מלחיץ עבור אנשים רבים. היו מודעים לעובדה זו ואל תהיו הזרז שגורם למישהו להתפרץ או להתפרץ.

להלן 12 עצות לבטיחות בנסיעות שיעזרו לך לשמור על בטיחותך!

 1. בדוק וקרא על כל סוג של הגבלות נסיעה שעשויות להתקיים לאן שאתה מתכנן לנסוע. היו מודעים להתראות נסיעות או אזהרות מסע הקשורות לאזור או למדינה שבה אתם מתכוונים לבקר. בדוק עם משרד החוץ האמריקאי כדי לראות אם יש משהו שאתה צריך להיות מודע אליו. עליך גם לחפש ולקבל את פרטי הקשר על שגרירות ארה”ב או קונסוליית ארה”ב במדינה או באזור שאתה מבקר. בנוסף, מומלץ להתייעץ עם הסוכנות המקומית לניהול חירום ועם הצלב האדום האמריקאי לגבי הסבירות למקרי חירום שונים שעלולים להתרחש באזור המקומי שלך או באזורים אליהם אתה נוסע לעתים קרובות.
 2. כשאתה נוסע למדינות אחרות, זכור שלחלקן עשויות להיות מרחקי מרחב אישי נוחים המוגדרים אחרת מאשר ארץ הולדתך. חקרו זאת לפני הנסיעה כדי שלא תעשו מחווה פשוטה או תיצור מגע פיזי שיש לו משמעות שונה בתכלית לתושבי המדינה שאליהם אתם הולכים.
 3. תלוי לאן אתה הולך ובזמן של השנה זה דבר נוסף שיש לקחת בחשבון. מזג האוויר יכול לגרום למגוון של דאגות בטיחות כשאתה מטייל, שוחה או רוכב על אופניים בקיץ, פשוט להסתובב כשהתנאים הופכים חלקלקים וחלקלקים מגשם, שלג או קרח. הקצו זמן נוסף כדי להגיע ליעד.
 4. קח את הזמן שלך ולמד את האזור כדי שתוכל להרגיש בנוח עם המקום אליו אתה נוסע, כמו גם עם האזור שמסביב. חפש את זה במפות (גוגל כדור הארץ אוֹ גוגל מפות זה נהדר בשביל זה!) ולראות מה יש סביבך. בדוק תצורות אדמה טבעיות כמו נהרות, יערות והרים. שימו לב גם היכן ממוקמים מבנים מעשה ידי אדם כגון כבישים מהירים, מרכזי קניות ומתחמי דירות. חשוב להכיר את האזור בו אתם מטיילים. כך אתה יודע היכן קיימים מחסומים מעשה ידי אדם וגם מחסומים טבעיים שיכולים להיות משמעותיים במקרה שאסון טבע או מעשה טרור יתרחש בקרבת מקום.
 5. אתה לא סתם תסתובב. רוב הסיכויים שתשתמשו גם בצורות תחבורה אחרות כמו מכוניות, רכבות וסירות. כל אחד מהם מציג סט ייחודי של אתגרי בטיחות. שמור את העיניים מולך והיזהר מתנועה אחרת – על הכביש או על המים. יש הרבה נהגים מוסחים בחוץ – אל תניח שהם רואים אותך. היו ערניים כדי שלא תיפגעו. היזהרו מסכנות לא משנה היכן אתם נמצאים.
 6. אתה צריך להיות מודע לכל אתגרים בריאותיים ספציפיים שיכולים להתקיים במדינה שבה אתה מבקר. חלקם עשויים לדרוש שתקבלו חיסונים מיוחדים לפני שתתאפשר כניסה לארץ. המשמעות היא שאתה עלול להיחשף לאיומים על בריאותך שאינם קיימים במדינתך. אם אתה נוטל תרופות כלשהן ואתה מתכוון לטייל איתם, קבל פתק מהרופא שלך שבו כתוב מהי התרופה, המינון, משך המרשם ולמה היא מיועדת. שמור זאת איתך ועם התרופה בכל עת. ייתכן שחלק מהתרופות אינן חוקיות במדינה שבה אתה מבקר, אז עשה את הדבר החכם ותתכנן מראש.
 7. תחום נוסף שאתה רוצה לבדוק הוא ביטוח בריאות. לא ניתן להשתמש בתוכניות ביטוח פנים רבות בחו”ל, מה שמחייב אותך לרכוש ביטוח בריאות לנסיעות. זה יכול להיות מציל חיים תרתי משמע במקרה שתצטרך לקבל טיפול רפואי בחו”ל. זה יכול לעזור גם אם אתה צריך להתפנות רפואית בחזרה לארצות הברית. המחיר עבור כיסוי זה צנוע, אך עשוי להיות חיוני בסופו של דבר אם תזדקק לו. תכנן מראש כך שאם אתה צריך כיסוי, קבל אותו! עדיף שיהיה לו ולא יזדקק לו, מאשר שיהיה לו ולא יהיה לו.
 8. אל תניח שבבניינים במדינות אחרות יש אזעקות אש, יציאות אש או מכבי אש בעלי יכולת כמו אלה שאתה רגיל אליהם. חלקם אולי טובים יותר, אבל חלקם עשויים להיות גרועים יותר או לא קיימים. הכירו את ההיבט הזה בנסיעה לחו”ל והכירו את היציאות ואת דרכי הפינוי שלכם.
 9. זכור שאתה פגיע יותר כשאתה מטייל מחוץ לטריטוריית הבית שלך – היכן שזה לא יהיה. ברגע שאתה עוזב את אזור הנוחות שלך ונאלץ להתמודד עם תרבויות ודרכים חדשות לעשות דברים, אתה נמצא בעמדת נחיתות בולטת מאלה שגרים ועובדים באזור. הקדישו זמן ללמוד מנהגים מקומיים כדי שלא תמצאו את עצמכם במצב מביך או מסוכן שאולי נמנע אם הבנתם מה קורה בצורה ברורה יותר.
 10. היו מודעים יותר בלילה והקפידו על אזורים מוארים ומאוכלסים בעת נסיעה. הימנע מסמטאות, רחובות חשוכים, אזורים עם ראות לקויה ומקומות שבהם מישהו יכול להסתתר.
 11. ודא שיש לך דרכון תקף ושאתה מקבל את כל הוויזות שאתה עשוי להזדקק לנסיעה. צור עותקים של כל מסמכי הנסיעה כולל הדרכון והוויזות שלך ושמור אותם במקום בטוח מלבד המסמכים המקוריים.
 12. דעו את המקבילה ל-911 בכל מדינה בה אתם מבקרים, ולמדו כיצד לומר “עזרו לי” בשפה של המדינה אליה אתם נוסעים.

עצות הבטיחות האלה למטיילים הן דרך טובה להתחיל את הטיול שלך. שמור על ערנות ומודע יותר מתמיד כאשר אתה נמצא בסביבה לא מוכרת ובמיוחד כאשר אתה עוזב את ארץ הולדתך. חקרו דברים מבעוד מועד ועשו הכנות בטיחותיות נבונות לפני שאתם אפילו אורזים!

[ad_2]

Source by Peter J Canavan

Leave a Reply

Your email address will not be published.