By | January 6, 2022

[ad_1]

הטארוט מלא בתמונות של נשים יפות. אחד עטוף בגלימות פולחניות, אחר מאלף אריה, ורבים עירומים! מי הם ומה הם מייצגים?

כשאתה מסתכל לראשונה על הכרטיסים האלה אתה עשוי לחשוב שהם פשוט תמונות יפות, אבל הם יותר מזה. עיצובים סמליים אלה משפיעים על תת המודע שלך בין אם אתה מבין זאת או לא. אלו תמונות של אלות. אלו הם השחקנים המרכזיים בדרמה של המיתוסים והדתות בעולם. אלו הם הנציגים של נשים חשובות שתפגשו בחייכם; ואלה הם אבני דרך של ההתפתחות הרוחנית שלך.

בואו נסתכל על כמה מהנשים הראשיות של ה- Major Arcana: הכוהנת הגדולה, הקיסרית, העלמה בחוזקה, צדק, הכוכב, וכמובן, הגברת הרוקדת בקלף שנקרא העולם.

הכוהנת הגדולה: הדמות בכרטיס הזה היא יותר ילדה מאשר אישה. והנעורים שלה מייצגים טוהר. היא לבושה בכחול, צבע שליו, אז יש לה מוח צלול. מאחוריה מסך מלא בתמונות של רימונים, שהם סמליה של האלה פרספונה. היא יושבת בכניסה למקדש שלמה, עם ספר החוכמה העברית על ברכיה – וזה מסמל שהיא שומרת סוד או חכמה מיוחדת. קלף זה מייצג אינטואיציה ורוחניות. היא עונדת את הכתר של איזיס, אז יש לה קישורים לאנרגיית האלה. היא המבוא שלנו לאלוהות הנשית של הטארוט.

הקלף הבא בסדרה הוא הקיסרית. זהו קלף של ביטוי. היא כוחה של כדור הארץ. הקיסרית היא ארציות ומחוברות. היא חושנית, ארצית, חושנית ומלאה. גם לה יש תמונות של רימונים על השמלה. הפעם הגבעולים של הרימונים מופנים כלפי מטה, כך שהם מהווים את הסמל לנקבה, שהוא גם הסמל של נוגה, כפי שמוצג על המגן בצורת הלב שלה.

המגן הזה הוא לא מגן הגנה, זה יותר דגל – משהו שהיא יכולה להחזיק למעלה ולהגיד, “זו מי שאני – אני אשת האדמה – אני האלה!” אפילו מאחורי הכרית, הדפוס המופשט הוא באמת סדרה של סמלים של נוגה המחוברים יחדיו. עם התמונה הזו, AE Waite (מעצב הטארוט המודרני) אומר שהקיסרית לא רק נותנת מראה חיצוני של היותה אישה ודמות אם – כל חלק בכרטיס הזה תומך ברעיון הזה ואומר לנו שהיא עוסקת בנוחות , רכות, נשיות ותשוקה בצורה הכי אוהבת.

הקיסרית יכולה להיות קשורה גם לאלה היוונית הנקראת דמטר, כאשר הסמלים של מיתוס זה הם התירס והרימונים המוצגים בכרטיס זה. דמטר היא אלת הפריון והחקלאות. היא ידועה בתור האלה האם שעצרה את צמיחת היבולים כאשר בתה פרספונה נעלמה.

הקיסרית היא דמות האם של הטארוט. היא התגלמות האנרגיה היצירתית. ההיבטים החיוביים של אמא היא אחת חביבה וחומלת. היא מישהי שמחזיקה בך כשלא הרגשת טוב, מישהי שמגינה עליך ואוהבת אותך ללא קשר לטעויות ולכישלונות שלך. כשאתה רואה את קלף הקיסרית, תחשוב עליה כעל אמא וניתן לראות בה את כל המשמעויות הללו.

חוזק: העלמה בקלף שנקראת חוזק סוגרת את הפה של האריה. האריה מייצג את החיה הראשונית בכל אחד מאיתנו – הדחפים והתשוקות הפיזיים או הארציים שלנו. קלף הכוח מראה לנו שלמרות שנשים נתפסות כ”המין העדין” בעלות תכונות פסיביות, יש להן כוח פנימי ובדרך העדינה והשקטה שלהן הן יכולות להתגבר על קשיים. זהו קלף של אומץ, מוטיבציה וכוח עדין שנוכל לשאוב עליו בכל פעם שנצטרך אותו.

צדק הוא קלף נוסף המציג אישה כדמות הראשית. אפשר לסלוח לך על התהייה אם הדמות הזו היא אישה – לדמות שנקראת Justice יש שיער קצר מאוד והבעה חמורה למדי, לגמרי בשונה מהדימויים הנשיים המזוהים בדרך כלל עם נשות הטארוט. עם זאת, המעלות מוצגות תמיד בצורת נקבה והקלף הזה צדק משויך לתמיס, אלת הצדק, כך שזו בהחלט תמונה נשית. ייצוג מושג הצדק כאישה יושבת עם חרב וקשקש היה אמצעי מבוסס היטב באמנות הדתית מאות שנים רבות לפני שהומצא הטארוט. הצדק מתואר כאישה עם מאפיינים גבריים מכיוון שצדק אמור להיות שווה לכל – זה מראה את ההגינות והשוויון שמשתמע ממשמעות הקלף הזה.

הכוכב הוא קלף נוסף עם האלה. זוהי אישתר, מלכת השמים, שסמלה הוא כוכב שמונה נקודות. האישה עירומה כדי לייצג חופש וביטוי טבעי. ווייט מכנה את הכוכב ‘האמא הגדולה’.

לבסוף, אנו מגיעים לקלף האחרון של ה- Major Arcana, The World. בתמונה זו אתה רואה דמות נשית, עטופה באבנט סגול, רוקדת בזר סגלגל. דמות רוקדת זו דומה לדמותו של האל ההינדי שיווה, אשר ריקוד האושר שלו הוא גם ריקוד מוות, המייצג הן את בריאת היקום והן את ההרס. השרביטים הלבנים בידיה של האישה מראים שיש לה את הכוח ליצור את המציאות שלה. האבנט הסגול מסמל השגת חוכמה רוחנית.

ב-Minor Arcana נשים צצות בכל מקום, כפי שהיית מצפה מכרטיסים המתארים את חיי היומיום. אבל יש גם כמה קלפים מאוד מיוחדים שמראים נשים ב-Minor Arcana-the Queens from the Court קלפים.

המלכות הן סדרה של תמונות המציגות נשים חזקות של הטארוט. הנשים הללו יודעות מי הן והן יודעות לבטא את טבען האמיתי. לקווינס יש אופי מפקד והן משדרות סמכות ואחריות, אם כי בתחושת עדינות ההולמת את מהות הנשי.

מלכת הגביעים: המוקד של מלכת הגביעים הוא מערכות יחסים. היא מודאגת עמוקות לגבי מערכת היחסים שלה, ומהקשרים הרגשיים של אחרים. היא פועלת כיועצת לאחרים והיא מביעה את רגשותיה בגלוי. היא תומכת ואמפטית. מלכה זו מחשיבה את עצמה כמרפאת לבבות וגוף, והיא מסורה למשפחה, לחברים ולמושג אהבה רומנטית.

מלכת החומשים: המלכה הזו היא מעשית, בעלת תושייה ועניינית. היא אמא אדמה שאוהבת אוכל, גינון וביטחון של בית שמח. היא אשת עסקים מצליחה ונהנית לקשט את ביתה בצורה מסוגננת. למלכת המחומשים יש את הסבלנות והנחישות להכניס שגשוג לחייה.

מלכת החרבות: מלכה זו משלבת אינטליגנציה עם חוכמה שנלקטת מחוויות חייה הרבות. היא גם אנציקלופדיה מהלכת של אקטואליה וטרוויה. אם יש בעיה שצריך לפתור, היא תשתמש ביכולות ובאסטרטגיות התקשורת שלה כדי למצוא פתרון. היא רואה את הדברים כפי שהם ואוהבת לספר לך על הכל. בגלל שהיא הוגה דעות, לא מרגישה, היא יכולה להיראות ‘קרה ומרוחקת’, אבל היא החלטית ובעלת ראש, ואתה תמיד יודע איפה אתה עומד כשאתה מדבר עם המלכה הזו.

מלכת השרביטים: מלכת השרביטים היא אישה של תשוקה ועשייה. יש לה אנרגיה ועוצמה אישית ויודעת לנצל אותם לטובתה. התעוזה שלה מפתה. יש לה מוטיבציה ויצירתית, אבל לפעמים חוסר השקט שלה בחיי היומיום מאלץ אותה לנסוע לארצות רחוקות.

מיזוג כל התכונות הללו יחד מחזיר אותנו לאנרגיית האלה בכללותה. אנחנו לוקחים את הגביע, החרב, המחומש והשרביט (שהם היסודות של מים, אוויר, אדמה ואש) ואנחנו מתמזגים אותם עם רוח הטארוט והם הופכים לאלה. אם תבזבז זמן בהתבוננות בנשות הטארוט, תתיישר עם אנרגיית האלה. זהו הקסם האמיתי של הטארוט.

[ad_2]

Source by Don McLeod

Leave a Reply

Your email address will not be published.