By | January 5, 2022

[ad_1]

למרות שלעתים קרובות זה נחשב רק למכשיר לגילוי עתידות, קלפי טארוט הם למעשה חלק מתנועה רוחנית הרבה יותר גדולה, בת מאות שנים, המוקדשת לגילוי האני העליון. תנועה זו, המכונה מסורת המסתורין המערבית, מקיפה וחוקרת את המסלולים הרוחניים העמוקים הרבים שנמצאו מחוץ למוסדות הדת המערביים המבוססים; האוצר המבוקש הוא תפיסה הולכת ומעמיקה של האנושיות שלנו ושל מערכת היחסים שלנו עם האלוהי, המושגת על ידי תהליך ההבנה והשינוי של האני שלנו. בגלל גישה זו, מסורת המסתורין המערבית כוללת, ולא בלעדית; הוא רואה בכל המערכות הדתיות, כולל הטארוט, סמלים ומטאפורות לאותה אמת. חוכמתו נלמדת בעיקר באמצעות ספרים ומדיטציה פרטית, ובבתי ספר קטנים למסתורין ברחבי העולם.

כמו ברוב המערכות הרוחניות האזוטריות, המטרה של מסורת המסתורין המערבית היא להוביל אותנו לרמות גבוהות יותר של מודעות, ששיאה בהתעוררות או הארה, או, אם להשתמש במונח מסורת המסתורין המערבית, “חניכה”. הטארוט, אפוא, כחלק ממסורת המסתורין המערבית, הוא יותר ממכשיר לגילוי עתידות – הוא דרך רוחנית לגיטימית לקראת חניכה.

ההיסטוריה המוקדמת של קלפי הטארוט אינה מתועדת היטב, מה שהוליד מיתוסים מעניינים אך שגויים של טארוט רבים. מיתוס אחד כזה טוען שהחפיסה נוצרה על ידי קבוצה של מיומנים שנפגשו מעת לעת באיזה מקום לא ידוע כדי לדון בפילוסופיה, קסם, מדעי הטבע וכו’. בהיעדר שפה משותפת, הם יצרו את חפיסת הטארוט כדי לשמש כאמצעי שלהם. של תקשורת. מיתוסים אחרים מציבים את מקור הקלפים במצרים, הודו, סין, מרוקו או הר סיני. חושבים שהמילה “טארוט” היא מצרית, לטינית, יוונית, עברית או, והכי טוב, אנגרמה מסתורית שמשמעותה טרם התגלתה.

האמת הלא רומנטית היא שטארוט כנראה התחיל כמשחק קלפים פשוט ששוחק בצפון איטליה בתחילת המאה ה-15. קלפי הטארוט העתיקים ביותר שעדיין קיימים הם חפיסות מצוירות ביד מפוארות שמשתמשות בתמונות המוכרות לחיי החצר האירופית של ימי הביניים והרנסנס – מלכים, אבירים, שוטים, להטוטנים וכו’. המילה “טארוט” מקורה כנראה ב-Carte da Trionfi האיטלקית (קלפים). של הנצחונות), שנקרא מאוחר יותר טארוצ’י. הצורה הגרמנית של המילה היא Tarock והצורה הצרפתית היא Tarot.

תפקידו של הטארוט ברוחניות החל במאה ה-18, כאשר הרוזן דה מלט קישר את 22 הארקנה המרכזית של קלפי הטארוט ל-22 האותיות של האלפבית העברי. האותיות העבריות ממלאות תפקיד חשוב במערכת המיסטית היהודית העתיקה הנקראת קבלה, המשתמשת בעץ החיים כסמלה העיקרי. עץ החיים הוא דיאגרמה מטפורית שממפה הכל מהתבגרות העצמי, מסעותינו מלידה ועד מוות, והתקדמות הנשמות שלנו אל האלוהות. עץ החיים נחקר במשך מאות שנים; ההתייחסות המוקדמת ביותר אליו נמצאת בספר יצירה, טקסט קבלי קדום שעשוי להיות בן כמעט אלפיים שנה.

את הקשר הזה בין הטארוט, האותיות העבריות ועץ החיים רדפו תלמידי התעלומות אחרים כמו אליפס לוי במאה ה-19. בשנת 1909 פרסמו ארתור אדוארד ווייט ופמלה קולמן-סמית’, שניהם חברים במסדר ההרמטי של שחר הזהב ומקובלים מתרגלים, את חפיסת הטארוט הקלאסי של Rider-Waite, שהיא עדיין חפיסת הטארוט הפופולרית ביותר בעולם. בסופו של דבר, לכל קלף טארוט בחפיסה הוקצה מקום על עץ החיים.

כתוצאה מהחינוך הקלאסי, המחקר, הלימוד והמסירות של חוקרים אזוטריים כמו לוי, ווייט וקולמן-סמית’, חפיסת הטארוט הועלתה מכלי משחק פשוט למכשיר למידה סמלי דחוס ביותר. על ידי סינתזה של מגוון מסורות כמו קבלה, אסטרולוגיה, אלכימיה ומיתולוגיה, תמונות הטארוט מבטאות אמיתות רוחניות העומדות בבסיס חלק ניכר מהתרבות המערבית. אמיתות רוחניות אלו, המובעות באמצעות סמלים ודימויים, עוזרות לבנות גשרים בין המודע, התת-מודע והעצמי הגבוה שלנו. סוד הפופולריות המתמשכת של הטארוט במהלך מאות השנים האחרונות הוא האופן שבו התמונות הפשוטות והארכיטיפיות הללו מתקשרות אמיתות ומשמעויות עמוקות לכל ההיבטים של העצמי בצורה כה ישירה.

הדרך הרוחנית של הטארוט כוללת נקיטת צעדים כדי לשלב את המשמעות המורגשת העמוקה של כל קלף בחיי היומיום שלנו. קריאת ספרים על הקלפים היא צעד ראשון טוב לקראת הבנת המשמעויות הללו בצורה מודעת יותר. תוכל גם לבחור כרטיס אחד להיות בן לוויה שלך למשך שבוע, ולשמור אותו איתך במהלך השגרה היומיומית שלך. מדיטציה על התמונות היא גם חשובה. אם הקלף הזה היה יכול לדבר, מה הוא היה אומר לך? איזה היבט של העצמי שלך משתקף בתמונה? אילו אירועים בחיי היומיום שלך עשויים להיות מובנים אחרת עם המסר של הכרטיס? מומלץ לנהל יומן של המחשבות, התובנות והבעיות האישיות שלכם כשהן מתעוררות במהלך השבוע.

בנוסף ללימוד הקלפים עצמם, הבנת רצף הקלפים מלמדת אותנו רבות על השמחות והצער של הדרך הרוחנית. לדוגמה, ה- Major Arcana מתווה נתיב שמתחיל ב- The Fool, המייצג את תחילת הירידה של האלוהית למציאות הפיזית. מספר הקלפים הבאים מלמדים אותנו על התהליך שבו האדם יוצר את עולמו. באופן מפתיע, השטן הוא ההתחלה של הדרך לחניכה, מכיוון שהוא עוזר לנו לראות מבעד למסכה שלובש העולם הפיזי. השלב הבא הוא המגדל, שמדגים בצורה גרפית את הכאב והפחד שאנו חווים על ידי ויתור על דעות ותפיסות עולם חזקות. הקלפים הבאים מסמלים שלבים נוספים בדרך להארה מלאה או חניכה, המסומל על ידי העולם.

קלפי בית המשפט של הטארוט מייצגים היבטים באישיות שלנו שעוזרים ומעכבים אותנו בדרכינו. הארקנה הקטנה מייצגת היבטים של עץ החיים, המתנדנדים קדימה ואחורה בין חיובי לשלילי, זכר ונקבה.

העומק והרלוונטיות של החוכמה והתובנות האישיות הזמינות דרך הטארוט מפתיעים. ברגע שהגשר הסמלי נבנה, נראה שהקלפים האלה מדברים אלינו למעשה; ככל שנלמד אותם יותר, כך הם חושפים יותר. מכיוון שהסמלים החבויים בקלפים הללו נובעים מההיסטוריה, המיתוסים, המשמעות והמבנה של התרבות המערבית, טארוט הוא תרגול רב עוצמה ומתאים לכל אדם בנתיב רוחני מערבי.

[ad_2]

Source by Amy Wall

Leave a Reply

Your email address will not be published.