By | January 3, 2022

[ad_1]

לאורך ההיסטוריה נעשה שימוש בקטורת כדי להרגיע את הנשמה, לרפא את הגוף, להנאת החושים, לזמן רוחות ולפייס את האלים. למרות שמקורה המדויק של הקטורת אינו ידוע, נראה שהיא הייתה בין השיטות הרוחניות המוקדמות ביותר. טקסטים עתיקים, החל משנת 1800 לפני הספירה, מתארים שריפת קטורת למטרות רוחניות.

למרות שהתכונות המטפיזיות של הקטורת עדיין לא הוכחו מדעית, המתרגלים היו מרוצים מהתוצאות מאז תחילת ההיסטוריה (לפחות מתועדת). בנוסף, גילויים מדעיים לגבי ארומתרפיה ואיפור כימי של שמנים אתריים טומנים בחובם כמה הקבלות מפתיעות לתכונות המטפיזיות. לדוגמה, לבנדר משמש בעבודת טקס או כישוף לטיהור רוחני, הגנה ושלווה. כימיקלים בשמן לבנדר הוכחו כחומרי חיטוי יעילים כמו גם דוחים מזיקים (חרקים). בארומתרפיה, לבנדר הוא הניחוח הפופולרי ביותר להרגעה ומיקוד הנפש.

איך בדיוק התכונות המטפיזיות של קטורת עובדות היא נושא לוויכוח גדול. זה תלוי במידה רבה באמונות האישיות שלך, ובאופן השימוש בקטורת. האמונה הפשוטה ביותר היא שקטורת פשוט קובעת את מצב הרוח. הוכח לניחוח השפעות עמוקות של הזיכרון והמצב הרגשי. ספקנים רבים חושבים על זה כעל אביזר. מתרגלים רבים המבוססים על כוח תודעה מאמינים שזה פשוט מסייע לאדם בגישה לכוח הטבעי שלהם על ידי פתיחת זרימות אנרגיה פנימיות ועוזר להגיע לרמה הרצויה בתודעה.

הרוב המכריע של המתרגלים מאמין בכוחות הקסם האמיתיים של הקטורת. אלה העשויים מחומרים טבעיים נושאים את אנרגיית כדור הארץ של הצמח ממנו הם באו. בנוסף, לעשבי התיבול, לריחות ולפורמולות יש כוחות משלהם, דרך מיסטית מיוחדת משלהם לחולל טרנספורמציות.

אמונות, פרקטיקות ומסורות תרבותיות רבות מנצלות את התכונות המטפיזיות של הקטורת. זוהי מנחה לרוחות ולאלוהויות, כמו גם הוספת כוח משלה לטקסים ולחשים. הוא משמש לעתים קרובות יחד עם מגוון כלים ומנחות קסומות, בטקסים. עם זאת, רבים משתמשים בקטורת בלבד כדי לסייע במדיטציה או בגילוי עתידות, להעצים את משאלותיו של האדם, או סתם להפעיל את הקסם שלו.

-מאפיינים מטפיזיים של ניחוחות קטורת נפוצים-

קטורת לטיהור

ארז, קופל, אקליפטוס, יסמין, לבנדר, לימון, מרווה, אלגום, עשב מתוק

קטורת להגנה

בייברי, ציפורן, ארז, קינמון, קופל, דם הדרקון, לבונה, מרווה, אלגום,

קטורת לראיית חושים וגילוי עתידות

בזיליקום, מפרץ, ציפורן, דמיאנה, לבונה, יסמין, תפוז, ורד

קטורת למזל

פלפל אנגלי, בזיליקום, לבונה, תפוז, תות, סיגלית

קטורת לאהבה

ענבר, קופל, דם הדרקון, יסמין, לימון, מושק, ורד

קטורת לתשוקה

ציפורן, קינמון, ג’ינג’ר, היביסקוס, וניל

קטורת לבריאות

ענבר, ציפורן, קינמון, גרדניה, לבנדר, מור

קטורת לחוזק

ציפורן, קינמון, ברוש, אורן

קטורת לבהירות נפשית

בזיליקום, הל, עץ ארז, לבנדר, למון גראס, מרווה

קטורת לאומץ

בזיליקום, הל, לבונה, מושק, ורד

קטורת לכוח

שיטה, מפרץ, ארז, קינמון, דם הדרקון, אגוז מוסקט, וניל

קטורת לאושר

ענבר, בייברי, יערה, יקינתון, לבנדר

קטורת להרמוניה ושלווה

אנג’ליקה, קמומיל, גרדניה, לוטוס, לילך, ילנג-ילנג

קטורת לעושר

פלפל אנגלי, בייברי, ציפורן, יערה, יסמין, מנטה, מושק, פצ’ולי

הניחוחות המפורטים לעיל כולם טהורים – ניחוח יחיד. קיים גם מגוון רחב של קטורת מעורבת. חלקם יכולים להיות בעלי תכונות מטפיזיות חזקות יותר מאשר ניחוחות בודדים, בעוד שלחלקם יש תכונות מועטות עד ללא תכונות. הימנע מאלה עבור ארומה בלבד, כגון שיבוט שאנל מספר 5 או ניחוח פשתן רענן. הם רק מטהר אוויר.

מבין התערובות הרבות המיועדות לשימוש דתי, מדיטציה ועידן חדש, יכול להיות קשה לדעת אילו מהם אמיתיים. זה פשוט עניין של קניות חכמות (קרא ביקורות, קנה מאתר מכובד) והתנסות כדי לראות מה עובד בשבילך.

כמה תערובות קטורת מיועדות למטרות כמו אלה המפורטות לעיל. רבים מתמחים, כגון ניחוחות כדי לפנות לאלוהויות ספציפיות, לשפר את האנרגיה של אלמנט, או לאזן את האנרגיות למזל מסוים.

קטורת נדרשת במיוחד עבור שיטות רבות של עידן חדש, דת ותרבות. בנוסף, ניתן לבצע כישוף פשוט תוך ריכוז ממוקד על כוונה ספציפית תוך הדלקת הקטורת המתאימה.

ניתן לטהר חלל כהכנה לטקס, או סתם לשיפור האווירה על ידי הדלקת קטורת מטהרת וויתור על החדר כדי להפיץ עשן. באופן דומה, ניתן לטהר אדם על ידי טשטוש – הברשה של חופנים של עשן (בדרך כלל מרווה) על הגוף.

בעת מדיטציה, תרגול עתידות או טיפוח חלומות נפשיים שורפים קטורת המתאימה למטרה שלך, כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה.

אם אתה רוצה להגדיל משהו, כגון עושר או אהבה, בחייך לשרוף באופן קבוע קטורת מתאימה ולמקד את הכוונות המתאימות.

זכרו, המדריך הטוב ביותר שלכם בכל עניין רוחני או מטפיזי הוא האינטואיציה והכוונה שלכם.

[ad_2]

Source by Roger F Marlow

Leave a Reply

Your email address will not be published.