By | December 31, 2021

[ad_1]

האם אתה יודע את היסודות של אסטרולוגיה? אסטרולוגיה היא אחד מאותם ‘מדעים’ עתיקים שהרבה אנשים עדיין מוקסמים מהם, ובכל זאת הם לא באמת יודעים עליה הרבה יותר מאשר באיזה עמוד של העיתון המקומי יופיע ההורוסקופ שלהם. אז מה הם היסודות של אסטרולוגיה?

במאמר זה נסתכל על כמה מהדברים שכדאי לדעת על אסטרולוגיה. ראשית, נבחן מה זה, ומאיפה מאמינים שזה הגיע. בשלב הבא נסקור מה יוצר את המפה האסטרולוגית. לבסוף, נבחן את האסטרולוגיה ואת גלגל המזלות.

יסודות האסטרולוגיה: בהתחלה…

אומרים שהאסטרולוגיה חוזרת עד לבבלים באלף השני לפני הספירה, מה שהופך אותה לאחד ה’מדעים’ העתיקים ביותר. למילה “אסטרולוגיה” יש אותו שורש לטיני (astrologia) כמו “אסטרונומיה”, אם כי שניהם נתפסים כיום כשונים לחלוטין מבחינת תקפותם המדעית. עם זאת, בימים הראשונים זה היה נתפס כהפוך מאוד, כאשר לאסטרולוגיה יש קשר חזק עם הדת.

מה מרכיב מפה אסטרולוגית?

מפה אסטרולוגית היא דרך לעקוב אחר כוכבי הלכת, וכוללת את השמש והירח, אך אינה כוללת את כדור הארץ מכיוון שזו הנקודה ממנה אנו רואים את שאר כוכבי הלכת.

התרשים מפוצל לשנים עשר ‘בתים’ כאשר כל בית מייצג היבט של החיים. הבתים הם (בלטינית ובתרגום שלהם): ויטה (חיים), לוקרום (עושר), אחים (אחים), ג’ניטור (הורה), נתי (ילדים), ואלטודו (בריאות), אוקסור (בן זוג), מורס (מוות). ), איטר (מסעות), רגנום (ממלכה), בנפקטה (ידידות) וקארסר (כלא).

עיני הנשרים מכם בחוץ אולי שמו לב שעשרה כוכבי לכת, ושנים עשר בתים, משאירים שני בתים ריקים, אבל אל תפחדו, שני הבתים הריקים נחשבים לאזורים בחייכם שהשתלטו עליהם – בחיים אחרים.

הדבר הראשון שנלמד על מפת אסטרולוגיה הוא מזל השמש, אשר נקבע על פי המיקום בו נמצאת השמש. מיקומי כוכבי הלכת נחקרים על סמך ההשפעה שיש להם על מזל השמש. סימן הירח נחקר אחרון על סמך האופן שבו הוא קשור לכוכבי הלכת האחרים במפה האסטרולוגית.

המפה האסטרולוגית הנפוצה ביותר (בימים הראשונים) הייתה מפת הלידה. מפת הלידה שימשה כדי להראות איך האישיות של האדם הולכת להיות. ניתן לערוך מפת לידה עבור מישהו בשלב מאוחר יותר בחייו, אך עשוי להיראות כלא דומה לאדם – אומרים שזה נובע מהעובדה שאירועים אחרים ישנו את אישיותו של האדם לאורך זמן.

איפה הקשר בין האסטרולוגיה וההורוסקופ נכנס לכל זה?

כדי להתחיל עם שנים-עשר המזלות של גלגל המזלות נקשרו עם שנים-עשר הבתים האסטרולוגיים: טלה (ויטה), מזל שור (לוקרום), מזל תאומים (אחים), סרטן (ג’יניטור), אריה (נתי), בתולה (בריאות), מאזניים ( אישה), מזל עקרב (מוות), קשת (נסיעות), מזל גדי (ממלכה), מזל דלי (הטבות), ודגים (קרסר).

תערובת זו של אסטרולוגיה והורוסקופ (אסטרולוגיה הורוסקופית) נחשבת שהתחילה בים התיכון בסוף המאה השנייה או תחילת המאה הראשונה לפני הספירה. ההורוסקופ הוא המחשה ויזואלית של השמים ומשמש לפרש את המשמעות של יישור כוכבי הלכת באותו רגע בזמן.

מה שמייחד את זה מצורות אחרות של אסטרולוגיה היא העובדה שהיא מורכבת יותר וכוללת גורמים נוספים כמו ‘העלייה’ שהיא מידת האופק המזרחי כשהוא עולה על רקע האליפטי. עם זאת, זה לוקח את זה מעבר להגדרה של ‘יסודות האסטרולוגיה’.

במילים פשוטות, הורוסקופ הוא יותר גרסה עדכנית של מפת לידה אסטרולוגית ומאפשר את המיקומים הנוכחיים של גרמי השמים, בעוד שמפת הלידה האסטרולוגית מנותבת בעמדות בזמן הלידה.

יש לנו את זה, יסודות האסטרולוגיה. ברור שיכולנו להעמיק בהרבה על כל הנושא ולהתחיל לכסות פרשנויות וכו’, אבל אתה צריך לדעת מאיפה הגעת כדי להבין טוב לאן אתה הולך.

ראינו שהאסטרולוגיה קודמת להורוסקופ; גילינו שאסטרולוגיה מבוססת בעיקר על לידתו של מישהו (או אפילו משהו) ומשמשת כדי להראות כיצד הם יתפתחו בעתיד; עם זאת, מפת לידה שנעשתה על אדם מבוגר עשויה שלא להתאים לאדם עקב השפעות אחרות על אישיותו. ואז לבסוף, ראינו שהורוסקופ הוא בעצם דרך להתאים את מפת הלידה, על ידי שילוב גורמים אחרים, כדי לתת גרסה עדכנית של המפה האסטרולוגית שלהם.

זו סקירה כללית של היסודות המעט מסובכים של אסטרולוגיה.

[ad_2]

Source by Alan Paterson

Leave a Reply

Your email address will not be published.