By | November 9, 2021

[ad_1]

להיות בהריון יכול להיות נסיעה אמיתית ברכבת הרים. סמנתה גילתה זאת באמצעות כוח החלומות שלה.

סם היא האחיינית שלי. הייתי מעורב בלימוד חלומות בבית הספר למטפיזיקה במהלך ההריון שלה, אז הייתי האדם הראשון שהיא חשבה עליו כשרצתה לדבר על החלומות שלה.

“חלום רכבת הרים” שלה עורר מחשבה במוחי:

האם לנשים יש סוגים שונים של חלומות כשהן בהריון?

הזדמנות מושלמת לגלות את התשובה הייתה זמינה מיד, שכן במקרה קרה ששבע מחברי ובני משפחתי היו בהריון באותו זמן.

כדי לקדם את החקירה שלי, פתחתי קבוצת לוכד חלומות: קבוצת שיתוף חלומות בהריון פרטית בפייסבוק. הזמנתי את החברים והמשפחה שלי בהריון לקבוצה שיצרתי בשם “חולמי הריון” ובסופו של דבר היו שמונה חברים בסך הכל.

הייתה לי כל כך הרבה סקרנות. האם כל החלומות שלהם יהיו דומים? האם הם יהיו אלימים או רגועים? האם הם קשורים למצב הפיזי או הנפשי שלהם? מה יכול תת המודע של אישה בהריון לומר לה בתקופה שמשנה חיים זו?

למדתי את זה ועוד הרבה. יכולים להיות ניסים מצילי חיים בהודעות החלומות שלנו, כשאנחנו יודעים איך לפרש אותם.

סם היא בת עשרים ושבע ומנסה להיכנס להריון כבר זמן מה, אז כשהיא סוף סוף עושה את זה, אתה יכול לדמיין את החרדה שלה.

לסאם יש שני חלומות בלילה אחד:

חלום מספר 1:

חלמתי אתמול בלילה שאני על רכבת הרים ולא חגורה כי לא ידעתי שזו רכבת הרים והיא ירדה ואני מחזיקה מעמד לחיים יקרים. התחלתי להתרומם יותר ויותר ממש לפני שזה פגע בתחתית הנפילה וממש פחדתי. EOD

חלום מספר 2:

החלום השני שלי היה שאנחנו מרחפים את הנהר (על צינור פנימי) והייתי צריך לרדת לצלם עם שידת הקרח לבד ולא הצלחתי למצוא את טיילר (בעלו של סם). ממש לפני שנכנסנו למים לא הצלחתי למצוא חולצה שתתאים כי הבטן שלי הייתה גדולה מדי. EOD

“כל כך פחדתי כשהתעוררתי,” המצוקה של סם היא אמיתית אפילו כזיכרון חלום. אני רוצה שסאם תבין את משמעות החלומות שלה כדי להקל על הפחד שלה.

סם מיטיבה לזכור את החלומות שלה, אבל לא היא, ולא שאר החולמים ההריוניות יודעים לפרש אותם אז אני פותחת את הקבוצה ואומרת להם שני חוקים של פירוש חלומות שלמדתי בלימודי בבית הספר למטפיזיקה:

1. כל חלום הוא על החולם

2. הכל וכל אחד בחלום הוא החולם.

“חלומות הם מסרים מהמחשבות האינטואיטיביות, התת-מודעות שלנו, למחשבות הערות והמודעות שלנו”, אני מסבירה. “המוח משתמש בשפת התודעה האוניברסלית, שפת תמונה, לתקשורת.”

אנו דנים בסמלים ובמשמעויות שלהם תוך שימוש במילון החולם של ד”ר ברברה קונדרון כאסמכתא. הפורמט של לוכד החלומות מרחיב את הלמידה מעבר לסם בלבד, כך שכל חברי הקבוצה של חולמות ההריון ייהנו. קבוצת החלומות שלי עומדת לראות כיצד חלומות יכולים להציל את חיי האם והתינוק שלה.

נקודת המבט של סם על החיים ויחסה לחייה ניכרים בשני החלומות הללו.

שני החלומות מתחילים בגישה של כיף. עם זאת, שני החלומות הופכים למפחידים.

רכבת הרים היא מערכת שחוזרת על עצמה בתוך מסגרת בדיוק כמו נתיבים עצביים במוח שלך. בחלום, חוף הרים מסמל את המסלולים הללו. זה אומר לסם שהיא נעולה בצורת חשיבה מסוימת על חייה. היא “לא קשורה” מה שמשקף חוסר מודעות או חוסר תשומת לב למה שקורה בהווה

רֶגַע.

החלום השני מקושר לחלום הראשון המעיר כיצד סם עוברת את חוויות חיי היומיום שלה. זה מסומל על ידי “ציפה על נהר”. סם מרחפת, משתפת פעולה עם חייה עד שהיא “יורדת”, וממחישה את הלא נודע. החלום עוזר לה להודות בתגובתה לאמהות הממשמשת ובאה.

בשני החלומות היא מאבדת שליטה. היא יוצאת מאזור הנוחות שלה.

בשפת התודעה האוניברסלית, “בגדים” מייצגים את האופן שבו האדם מבטא את העצמי. אני יודע שסם מודעת מאוד לאופן שבו הרגשות שלה נראים כלפי העולם החיצון, רוצה להציג גישה חזקה ומסוגלת. אני מיד (והרבה יותר מדי מהר) מתחילה לחשוב שהחלום הזה הוא על עליות ומורדות שנגרמות משינויים הורמונליים במהלך ההריון. זה בהחלט ישים, אך מה שמתרחש במהלך חייו הערות של סם נותן לכולנו תובנה עמוקה יותר על האינטואיציה של נשים ועל כוחה של פירוש חלומות.

למחרת החלומות, סם ממהר לחדר המיון. היא מאושפזת בבית החולים. היא מאובחנת עם רעלת הריון, הפרעה בהריון שבה יש לחץ דם גבוה וכמויות גדולות של חלבון בשתן או הפרעה בתפקוד איברים אחרים.

מיד, מוחי נזכר בחלומותיו של סם וניתנת לי תובנה שלא יכולתי לראות בעבר. החלומות של סם החזיקו קודים לגבי הבריאות שלה! מתחת לפחדים מההריון ולתנודות הורמונליות שחוו תכופות היה מסר נוסף שיכולתי לראות בדיעבד. מהלימודים שלי, הייתי מודע לכך שחלום קשור לרוב לימים ממש לפני שהחלום מתרחש. הייתה לי דוגמה חיה לאופן שבו פירוש חלומות כולל את התמונה הרחבה יותר של חיי הערות של החולם.

כיועצת חלומות, אני רוצה כעת לשאול את החולם על מחשבותיו ומעשיו בימים שקדמו לחלום. אני רוצה לדעת אם לסם היה מושג כלשהו על בעיות בריאותיות לפני החלום.

“ידעתי שהנפיחות גרועה,” הודה סם. “היו לי כאבים בצלע ימין וראיתי כתמים בראייה שלי.” כל אלה הם סימנים של רעלת הריון. “עשיתי בדיקת שתן של 24 שעות ביום ראשון והפכתי אותה לרופא ביום שני”. חלומות רכבת ההרים שלה הגיעו ביום ראשון בערב, בין השניים.

הפעם הבאה שאני שומע מסאם היא אחרי שהיא תצא מבית החולים. היא מספרת לי על חלום חדש.

עוד חלום רכבת הרים!!

זה התחיל אותנו ללכת לפארק שעשועים ולרכב על רכיבות כל היום. עמדנו בתורים ועשינו דברים בפארקי שעשועים. (זה היה כל כך אמיתי שהיה לי את “לפני שאתה רוכב על ריצוד ותחושת בטן שוקעת”) בשלב מסוים יכולתי לראות איך זכרי (שם התינוק) שוכב לי בבטן, והיד שלו הייתה מתחת לראשו. הוא הרים את ראשו ופיהק. ניסיתי לספר לאמא שלי ולאחותי אבל הן התעלמו ממני וזה עצבן אותי. בסופו של יום אמא שלי ואחותי ואני עומדות בתור אחרון לרכוב וזה מכה בי שאני אמורה להיות במנוחה ושאני לא צריכה להיות כאן ואני משתגעת. אני רואה שלט על רכבת ההרים שאומר שאסור לי לנסוע אם אני בהריון אז אני יוצא מהתור. אני מסתכל למטה והרגליים שלי נפוחות כמו שהן היו כשנכנסתי לבית החולים. הרגשתי מפוחדת, עצובה ומאוכזבת מעצמי. ואז התעוררתי. EOD

בלילה הקודם גם חלמתי על רכבת הרים, אבל כשהתעוררתי נאלצתי ממש בסיר וכשחזרתי למיטה איבדתי לגמרי את החלום. פשוט ידעתי שזה קשור לרכבות הרים. זה ממש מוזר שאני כל הזמן חולמת עליהם.

הפעם אני מתחיל בשאלה את סם על מחשבותיה ומעשיה בימים שלפני החלום.

“הרגשות האמיתיים שלי בימים האחרונים עלו וירדו”, היא אומרת. “אני מנסה להישאר חיובי ומקווה שהכל יישאר יציב וחלק

“לפעמים אני נבהלת מהמחשבה על מה שיכול לבוא. רעלת הריון יכולה להיות ממש גרועה בכל רגע. בגלל שזכרי ייוולד קצת מוקדם אני מפחדת מהיום שבו הוא יוולד. מנסה פשוט להמשיך לחשוב חיובי.

“אז אני למעלה ולמטה.”

התמונה של רכבת הרים היא סמל ברור שכולנו יכולים לזהות.

“אני יודעת שאני מפחדת ואני מנסה להיות רגועה”, היא מתנדבת, “אבל זה קשה. אז אולי אני בעצם לא מרגיעה את עצמי כמו שאני כל הזמן מנסה להגיד לעצמי שאני. אני מפחדת בשבילי. מותק ואני. אתמול בלילה הייתי עצבנית לפני השינה כי פשוט לא הרגשתי 100% ואני מפחדת שאלך לישון זה יחמיר.

“ניסיתי להיות כל כך חזק בשביל כל מי שסביבי כדי לא לגרום להם לדאוג, והנה אני מבין שאני חייב להגיד לך את האמת כדי שנוכל להבין מה המשמעות של החלומות האלה.”

האזהרה של סם נתנה לנו רשות לעבוד על חלומותיה ביחד. הגענו למסקנה שתת המודע שלה מזהיר אותה פעם נוספת על חומרת מצבה. הסיבה שיש לנו חלומות שחוזרים על עצמם היא בגלל שאנחנו לא מקשיבים בפעם הראשונה. התת מודע ימשיך לנסות להעביר לנו את המסר שלו והמוח המודע צריך להיות מוכן לקבל אותו.

מה שמדהים בחלום הזה הוא השלט המבהיר: לא לרכוב אם אתה בהריון.

סם אמרה לי שאחותה מייצגת היבט עקשן של עצמה. זה ההיבט של סם שמנסה להיראות חזק כדי שאחרים לא ידאגו מהמצב שלה. החלום הזה יעץ לסם להרפות ממחשבותיה העקשניות ולדאוג לעצמה ולתינוק שלה, בראש ובראשונה.

כשעבדנו יחד, סם הבינה שהיא התעלמה מהאידיאלים הרוחניים שלה, המסומלים בחלומה על ידי כפות רגליה הנפוחות. “רגליים” בשפת התודעה האוניברסלית מייצגות יסוד רוחני. רגליה הנפוחות היו בחלום כדי למשוך את תשומת לבה. כדי להדגיש את הצורך הרוחני הזה אמה – המייצגת את המוח העל-מודע שלה – התעלמה ממנה. סם התעלם מהמצב שלה, ניסה להיראות חזקה ולהתמודד עם הכל פנימי. הגיע הזמן להרגיע את מוחה, לתת לגוף שלה להחלים ולתת לאחרים לעזור.

הסברתי לה שגרת ריכוז שכללה טכניקת נשימה דיאפרגמטית פשוטה. לאחר הדיון הזה, היא שלחה לי הודעה עם זה:

“עשיתי כמה נשימות עמוקות הלילה. 10 דקות של מדיטציה כמו שאמרת. ולא להתעכב יותר על ה’מה אם’ שאין לי שליטה עליהם וצריך לעבור את זה. מתכוננת לשינה. אני מתכנן להתמקד בעצמי. נושם כשאני מנסה להירדם. מקווה שאני בדרך לתיקון החרדה הזו וזה מה שהגוף שלי ניסה להגיד לי לעשות. תודה ואני אוהב אותך!”

הנשים בקבוצת חולמת ההריון שלי למדו רבות מחוויית החלום של סם. הם הבינו שחלומות יכולים למעשה להציל חיים. סם למדה להקשיב לעצמי הפנימי שלה ולא להיות גאה מכדי לבקש עזרה. היא לא הייתה לבד. חלומות מכילים מסרים חשובים מהתת מודע שלנו, מקור החלומות שלנו. להקשיב וליישם אותם בחיי הערות תומך בהתקדמות הנשמה.

סם ושאר החולמים בקבוצה שלי המשיכו לחלום לאורך כל ההריונות שלהם. החלומות שלהם נשאו הרבה מאותם נושאים. פלישה לבית הייתה למעשה הנושא הנפוץ ביותר במהלך ההריון של כולם. פארקי שעשועים, רובים, אף אחד לא עוזר, ואף אחד לא מקשיב היו דבר שכיח.

למרות שהחולמות בקבוצה שלנו חוו גם חלומות מגוונים, כמות החלומות הדומים מובילה אותי למסקנה שלחולמות בהריון יש הרבה מאותם פחדים וחרדות כפי שמשתקפים מהנושאים הנפוצים. אני מאמינה עכשיו שלחולמות בהריון יש חלומות שונים מנשים אחרות.

אני אסיר תודה על כך שבאמצעות קבוצת שיתוף החלומות הזו, הצלחתי להביא את החלום לתשומת לבם של אנשים שבדרך כלל לא היו שמים לב לחלומות שלהם. ההזדמנות עזרה להקל על חלק מהפרשנויות השגויות של הנשים, שבדרך כלל היו גורמות ליותר פחד.

החוויות מביאות גם להמשך שיתוף החלומות של רבים מחברות הקבוצה גם לאחר הלידה. בתורו, גם למדתי הרבה על ייעוץ חלומות ועד כמה חשובה הקלט של החולם לפירוש. על ידי שילוב הדיון הלוך ושוב זה במפגשי פירוש החלומות שלי, אדע טוב יותר כיצד לייעץ לחולם ליישם את חלומו בחיי הערות שלו, שלדעתי היא המטרה הסופית של מאמן לפירוש חלומות.

[ad_2]

Source by Paula Bridges

Leave a Reply

Your email address will not be published.