By | November 7, 2021

[ad_1]

האם אתה יודע שממד הזמן, כפי שאתה יודע לפי השעון, הוא מעשה ידי אדם? כולנו צריכים להתעניין בזמן כי אנחנו משתמשים בזמן במתמטיקה ובמדעים. אנו מודדים זמן בשניות, דקות, שעות, ימים ושנים. כמו כן, אנו מחשבים מרחקים בזמן, במרחק שנות אור ועידנים וכו’. הזמן משמש לבישול, נסיעה, גידול והשגת דברים. לכל דבר שאנחנו עושים יש זמן קשור אליו – אפילו הגוף שלנו מזדקן עם הזמן. יש זמן להיוולד וזמן למות עבור כולנו. הזמן גוזל את החשיבה שלנו ואת כל הווייתנו. יש פתגם שאומר “זמן וגאות לא מחכים לאיש”. תפיסת הזמן שלנו לוכדת אותנו בזמן מרגע לידתנו ושאין מנוס ממנו לכאורה. עם הזמן יש עבר, הווה ועתיד, ותמיד יש התחלה וסוף.

ובכל זאת, במציאות, אין דבר כזה זמן. יש מימד נצחי שמתקיים יחד עם הזמן הזה. זה אמיתי בדיוק כמו ממד הזמן שיצרנו. כולם חווים את זה מעת לעת אבל לא מצליחים לזהות את זה כי אנחנו עסוקים מדי בנסיעה באזור הזמן שלנו. תסתכל סביבך, זה שם, אבל אתה לא יכול לראות את זה או להרגיש את זה. עם זאת, אם תצאו אל הבוש, באאוטבק או על פסגת ההר, הרחק מכל מבנים מעשה ידי אדם, תרגישו מיד בנוכחותו. החוויה עלולה להשאיר אתכם פעורי פה כאשר המתבונן בתודעתכם ומה שנצפה הופכים לתופעה אחת. זוהי התרחשות ספונטנית, מכיוון ששום מעשה רצון לא יכול לגרום לזה לקרות. באותו רגע, תבינו שאין דבר כזה זמן כשאתה מתעמת עם הנצח ותגלה שאתה אחד עם היקום. מילים לא יכולות לתאר את מה שאתה רואה וחווה. אבל האגו המטופש בראש שלך יבוא עם הערה כמו “כמה יפה זה נראה… וכו’.” ולהרוס את התמונה. ברגע שאתה משתמש במילים, אתה תחזור לאזור הזמן המאובטח שלך.

כדי להבין את המימד הנצחי ולגלות אותו, תצטרכו להבין את האגו שלכם וכיצד אתם קשורים לזמן. כמדען אמיתי, תבחין שרוב הפעילויות שלנו, אם לא כולן, הן פעילויות אסקפיסטיות שמרחיקות אותנו מההווה. כל דבר שמרחיק את דעתך מעצמך ומההווה הוא אסקפיזם – למשל, קריאת ספר, צפייה בטלוויזיה, משחק ספורט, האזנה למוזיקה, ריקוד וכו’. כשאתה עושה את זה, אתה לא חושב על עצמך. אתה נמצא באזור נצחי. כשבילית, נניח, שעתיים בהנאה עם החברים שלך ופתאום מבין שהשעתיים חלפו, היית באזור הנצחי הזה. כשאתה מאושר, אתה אפילו לא מודע לכך שאתה מאושר. אבל ברגע שאתה הופך מודע שאתה מאושר, אתה כבר לא באותו מצב נפשי.

אז אתם מבינים, האגו מרגיש באופן אינסטינקטיבי שכאשר הוא לא מודע לזמן, הוא מרגיש חופשי, אבל הוא מרגיש חוסר הרמוניה ברגע שהוא הופך מודע לזמן. עם זאת, הזמן גם מזכיר לנו שאנחנו בני תמותה. כך המוות הופך לאנומה לאגו. זה יוצר את הרדיפה שלנו לאלמוות, אהבה, אושר וביטחון כאשר אנו מעלים מערכות אמונה ופילוסופיות שונות כדי לפייס את תת המודע שלנו. המילים ‘רוח’ או ‘רוחני’ יוצרות באופן מיידי עולם מעבר לעולם הפיזי שלנו שבו אפשר למצוא נחמה. אנו הופכים למטיילים בזמן על ידי שימוש בכוח ההיפנוטי של מילים כמו אתמול, היום ומחר, כדי להרגיש את העבר, ההווה והעתיד. מילים נותנות צורה לרגשות ולרגשות שלנו. בלי להשתמש במילים במוחנו, יש רק את המציאות הנוכחית להתעמת עם. הכוח ההיפנוטי של המילים הוא שמביא את האגו לקיום בתודעה. האגו הוא תוצר של היפנוזה עצמית שכן המילים מפעילות את האגו. הוא חושש בטעות שאם הוא לא ישתמש במילים, הוא עלול להיעלם מהמוח. בגלל התפיסה השגויה הזו, תהליך החשיבה ממשיך כמו סנאי בכלוב במוחותיהם של רוב האנשים.

עכשיו אתם אולי תוהים שאם אין דבר כזה זמן או עתיד, איך אנחנו יוצרים את העתיד שלנו? זה פשוט. האגו הוא חולם. אם אנחנו רוצים לבנות בית, למשל, אנחנו חולמים ומתכננים תחילה היכן עומדים להיות המטבח, חדרי השינה, הטרקלין וכו’. עם זאת, אם נמשיך לחלום ולתכנן מבלי לנקוט בפעולה, ההווה שלנו הופך לעתיד שלנו; אין לנו בית. זה נשאר בגדר חלום. כדי ליצור את העתיד שלנו, אם כן, עלינו לפעול בהווה. אנחנו צריכים לקנות גוש אדמה, לשכור אדריכל, להשיג בנאי וכו’, ובסופו של דבר, יהיה לנו בית. התוצאה של זה היא שאם אדם נוקט פעולה שלילית בהווה, הוא יצור עתיד שלילי. אם אדם עושה צעד חיובי בהווה, הוא ייצור עתיד חיובי. מכאן גם שאם אתה אומלל ומדוכא עכשיו ולא נוקט בשום פעולה כדי להיפטר מהסבל הזה, ההווה שלך יהפוך לעתיד שלך, ליותר סבל. האם אתה יכול עכשיו לראות איך אתה יוצר את הגורל שלך?

כדי להשתחרר מרשת הזמן הזו, עליך להתגבר על פרדוקס הזמן. הפרדוקס הוא שבעוד שהזמן מאלץ אותך לשנות את התפיסות שלך ככל שאתה מתבגר, מצד אחד, תפיסת הזמן שלך, כפי שאתה יודע לפי השעון, עוצרת אותך באופן אנטגוניסטי מלשנות את עצמך באופן מהותי מצד שני. זה בגלל שאתה לא מבין עד כמה תהליך החשיבה שלך היפנוטי. היפנוזה היא כולה לעורר ולתמרן תגובה מותנית למילים בתת המודע שלנו. כאשר אתה משתמש במילים ובמשפטים בראש שלך, אתה מהפנט את עצמך. כאשר אתה מביע את הרגשות והרגשות שלך, אתה עושה את אותו הדבר. מילים נותנות צורה לרגשות שלנו, והן מדביקות אותך לזמן. אם לא השתמשת במילים כלשהן בראש שלך, היית מגלה שלמחשבות ולרגשות שלך אין תוכן. אתה תתעמת עם המציאות הנצחית הנוכחית. מוח ללא מילים אינו מוח ריק. זהו מוח שליו שבו המחשבה אינה מסיחה. לכן, אלא אם תשנה את תפיסת הזמן שלך, תישאר לכוד בזמן כדי להפוך לנוסע בזמן למשך שארית חייך, רודף אחרי הצל שלך כמו הכלב שרודף אחרי זנבו.

כפי שניתן לראות, האגו משתמש בתהליך החשיבה כדי להופיע בתודעה. הוא משתמש בכוח ההיפנוטי העוצמתי של מילים כדי לתקשר עם העולם סביבו ולתפעל אותו. למחשבות ולרגשות שלנו אין תוכן ללא מילים. לא נוכל לנסוע בזמן בלי מילים. מכיוון שהאגו חי ושגשג על מילים, החשיבה הופכת לאובססיה. זה הופך להרגל שהוא מרגיש שהוא לא יכול להפסיק. מסע בזמן עשוי להיות מרגש, אבל הוא הופך לנטל ומתיש כשהזמן מכביד כמו אבן ריחיים סביב הצוואר. המוח המעונה עמוס במילים משתוקק לשלום ושלווה. אז האגו החכם ממציא מערכות שונות של מדיטציה כדי להשקיט את המוחות המיוסרים. בכל הפעולות הנ”ל, אדם יבחין שהאגו לעולם אינו מסתכל על עצמו. הוא נותר ללא נגיעה כשהוא יוצר עולם של אשליה. לכל מערכת ואמונה שהיא מייצרת יש חותמת של מערך היררכי. המדע אמור לשחרר אותנו מבורות, אבל האגו משתמש כעת במדע כדי לחזק את עצמו, לא להבין את עצמו. התוצאה היא מה שאתה רואה היום – עולם כאוטי, ממוקד אגו, מרוכז בעצמו ומבולבל שבו אין תובנה או הבנה של איך המוח שלנו פועל. מחלות נפש מתגברות בכל מקום כאשר אנו מנותקים מהמציאות עם תפיסות מעוותות.

מדיטציה, כמובן, היא הדרך ללכת לגלות את המימד הנצחי. במאמר שלי “מדיטציה- נתיב לגילוי עצמי”, הראיתי איך למצוא את הנצחי בדרך הקלה. אבל זכרו, מדיטציה לא יכולה להיות תהליך בלעדי שבו אתם חוסמים הכל ומתמקדים במשהו ספציפי. זו דרך להזיה. מדיטציה אמיתית היא תהליך כולל שבו אתם הופכים מודעים לעולם הפנימי והחיצוני שלכם. אתה הופך מודע לחשיבה שלך ולאופן שבו מילים ורגשות משפיעים עליך. כשתבין את תופעת הצופה והנצפה להיות אחד, תדע על מה אני מדבר. הדבר היחיד שמפריד בינך לבין הנצחי הוא התפיסה שלך. אולי המתמטיקאים והמדענים המבריקים שלנו שם בחוץ צריכים לכלול את הממד הנצחי בחישובים המדעיים שלהם כשהם יסתכלו בפעם הבאה על היקום העצום שלנו שמתרחב ומתכווץ.

[ad_2]

Source by Mal Mohanlal

Leave a Reply

Your email address will not be published.