By | October 29, 2021

[ad_1]

קלפי טארוט קיימים בצורה כזו או אחרת מאז ימי הביניים המוקדמים. רוב ההיסטוריונים יגידו לכם שחפיסות טארוט הופיעו לראשונה בצפון איטליה מתישהו בין 1410 ל-1430, שככל הנראה הן התחילו כהרחבות של חפיסות קלפי המשחק בארבע חליפות שכבר קיימות, וכי הם נקראו במקור “carte da trionfi” ” או “קלפי ניצחון”.

חפיסות קלפי הטארוט העתיקות ביותר, שצוירו על ידי אמנים של אמצע המאה ה-15, הוזמנו כנראה על ידי משפחת ויסקונטי-ספורה ששלטה במילאנו באותה תקופה. כמעט מההתחלה, ובוודאי עד 1540, נעשה שימוש בקלפי טארוט כדי לחזות את העתיד. ואולם, ייתכן שדינאות קדמה למעשה להמצאת הטארוט; ספר המכונה האורקלס של פרנצ’סקו מרקולינו דה פורלי מפרטת מערכת פשוטה של ​​ניבוי עתידות תוך שימוש בחליפת המטבעות של קלפי משחק נפוצים.

למרות שלא כולם מאמינים בכוחו של הטארוט, ברור שהוא ביסס את עצמו כאחת השיטות הפופולריות ביותר (אם לא הפופולריות ביותר) לניבוי עתידות. בעבר העלו תמונות של צוענים נוודים ודוכני קרנבל מלוכלכים, מתרגלי הטארוט של היום הם אנשי ונשות עסקים מיינסטרים עם חלונות ראווה אטרקטיביים, אתרי אינטרנט חמודים, ובמקרים מסוימים תאגידים רווחיים מאוד המעסיקים מאות מדיומים. טארוט זה עסק גדול.

אבל האם טארוט היא צורה לגיטימית של ניחוש? האם זה באמת יכול לשמש כדי לחזות את העתיד – או שהכל רק “בידור” כפי שרוב מדיומי הטלפון נדרשים לומר לך כשאתה מתקשר למוקדים שלהם.

בהולנד, לפחות, נראה כי הטארוט נלקח ברצינות למדי. באוגוסט 2007, ממשלת הולנד החלה לממן קריאות בכרטיסי טארוט למובטלים. נכון, כחלק ממערכת האבטלה תוכלו לקבל קריאת טארוט בחינם שתעזור לכם לעמוד על הרגליים. והם עשויים להיות מועדים לאותו כיוון בעיר ניו יורק המציעה, בין המוסדות להשכלה גבוהה, בית ספר לטארוט שבו כל אחד יכול להירשם כדי לקבל תואר בקריאה בקלפי טארוט.

אם אתם חושבים שרק העניים, חסרי השכלה והמשועממים נכנסים לקריאות טארוט, תחשבו שוב. העשירים, החזקים והמשכילים אינם חסינים מפני הפיתוי של הטארוט. על פי הדיווחים, כריסטיאן דיור נהג להתייעץ עם הטארוט כדי לקבוע את היום המתאים ביותר לתצוגה מקדימה של האוספים שלו, כמו גם את הזמן הטוב ביותר להתגנב לחופשה קטנה. כהונתו של רונלד רייגן כנשיא ארצות הברית הייתה רדופה על ידי לחישות של קלפי טארוט שהוחלקו לבית הלבן דרך הדלת האחורית. כאשר דונלד ריגן, ראש הסגל של רייגן, כתב ספר המפרט את זמנו בבית הלבן, זה אישר את הספקולציות הללו, וחשף כי לננסי רייגן הייתה עניין כמעט אובססיבי באסטרולוגיה, ולמעשה, נודע כי היא קבעה כמה מתקופותיו של הנשיא. פעילויות רשמיות המבוססות על קלט מקלפי טארוט.

ביוני 2000, במהלך שיא הקמפיין השנוי במחלוקת לנשיאות ארה”ב, האסטרולוגית הידועה קלאודיה דיקיניס התייצב עם הגילוי שלפי קלפי הטארוט שלה, ג’ורג’ וו. בוש יזכה בנשיאות – זאת למרות העדפתה האישית לאל גור.

ביולי 2007, סנג’אי דאט, שחקן בוליווד, הורשע בהחזקת נשק בלתי חוקי ונידון לשש שנות מאסר. קוראת הטארוט המפורסמת, מיטה באן, לא נרתעת מגזר הדין, הצהירה במהירות, לאחר שלמדה את קלפי הטארוט שלה, שדאט ישוחרר לחופשי. היא צדקה. רק שבועיים לאחר מכן, דוט קיבל ערבות זמנית.

אם נראה שכל ההתרחשויות המוזרות הללו מערבות את העשירים והמפורסמים, זה אולי רק בגלל שהם יותר בעין הציבורית. ב-1986, תרזה ג’קסון, אישה מפלורידה, ישבה ליד שולחן וקראה את הטארוט עם בתה טינה מנצ’יני, בת 17. מאוחר יותר אמרה גברת ג’קסון לרשויות ש”הקלפים אמרו לי שילד בלונדיני שלי עומד למות”. ארבעה ימים לאחר מכן, ב-24 במרץ 1986, טינה הכניסה אקדח מגנום בקליבר 357 לפיה ולחצה על ההדק.

אמנם נראה כי אנקדוטות כאלה מצביעות על כוח אמיתי מאחורי הטארוט, אך יש להודות כי מדובר בהוכחות נסיבתיות – ייתכן שהן רק אירועים חריגים שקרו בקנה אחד עם קריאות קודמות. או אולי הקריאות עצמן היו נבואה שמגשימה את עצמה. לעולם לא נדע בוודאות. אלא אם כן, כמובן, אתה מוכן לחפור את קלפי הטארוט הישנים האלה שאוספים אבק בארון שלך… ולשאול אותם בעצמך. האם אתה מעז?

[ad_2]

Source by Baudelaire Jones

Leave a Reply

Your email address will not be published.